Пісочна церемонія являє собою обряд єднання і зближення двох людей. Як правило, у кожного учасника церемонії свій колір піску, який вони по черзі засипають в один загальний судина, утворюючи шаруватий ефект. Іноді у церемонії беруть участь тільки молодята, а буває, що до них приєднуються діти і батьки пари, додаючи свої кольори і висловлюючи гармонію всієї родини. Пісочна церемонія заснована на обряді єдності зі свічками, який так знайомий багатьом. Проте в ритуалі зі свічок полум'я з часом згасає. Перевага ж пісочної церемонії в тому, що посудину з піском залишиться у вашому будинку на довгі роки. Пісочна церемонія - кращий вибір, якщо весілля проводиться на відкритому повітрі, оскільки вітер роздуває піщинки, в той час як свічка може згаснути в невідповідний момент. Обряд з піском в основному проходить в кілька етапів:
1. Спочатку слід мова ведучого, який говорить кілька слів про саму церемонію і сенс її проведення. Потім він або вона вручає молодятам посудини з піском.
2. Першим починає засипати пісок у вазу наречений.
3. Далі наречена додає пісок в центральну вазу з свого посудини, утворюючи при цьому другий шар.
4. Якщо у церемонії беруть участь і інші члени сім'ї, то вони доповнюють вазу піском після молодят.
5. На завершення всі одночасно засипають пісок у вазу, утворюючи поєднання кольорів у верхній частині посудини. Це символізує єдність і з'єднання двох сердець.
Перше, що знадобиться – набір для проведення пісочної церемонії. В основному в нього входять:
1. Песок различных цветов (по одному на каждого участника). Конечно, его количество будет зависеть от размера вазы, но рассчитывать нужно примерно по 500 г на человека.
2. Сосудов вам потребуется три штуки. Для жениха и невесты – одинаковых размеров, а общий сосуд должен быть большим и особенно красивым. У него должно быть узкое горлышко, которое должно закрываться. Это необходимо для того, чтобы песок не растрясся и не испортил уникальный узор, сделанный вами.
3. Невеликий столик з центру залу або в місці, де проходить обряд одруження. Не забудьте прикрасити вівтар стрічками, квітами та кульками.